Warsztaty tantryczne

Playlist with id 17 does not exist!
Playlist with id 17 does not exist!

„Stwarzam coś z niczego, czyli nic staje się czymś. To nic dostaje nowe, piękne życie. Niemożliwe staje się możliwe, bo nie chcemy, żeby nasze życie napełniało się nicością, więc i tak prędzej czy później, każdy z nas, w swoim życiu zamieni nic w coś, a Niemożliwe zmieni w możliwe.”

Warsztaty tantryczne są miejscem dla tych, którzy szukają czegoś więcej w związku, w małżeństwie, w pracy, w relacjach z innymi ludźmi. Są odpowiedzią dla osób pragnących odkryć swą radość, swój potencjał, swoją pasję, swoją męskość i kobiecość. Zarówno dla tych, których przyciągają nowe wyzwania, jak i dla tych, którzy utracili nadzieję, że coś w życiu może się jeszcze zmienić.  Marzymy w głębi serca o pełnej oddania miłości, wspaniałej partnerskiej relacji w spełnionej seksualności, radości codzienności, cieple rodzinnym, życiu z pasją. Niewielu się to udaje.

Zadajemy sobie pytanie, co uczynić by związek, w którym żyję, był znowu spontaniczny i pełen życia?
Dlaczego tak trudno jest żyć w harmonijnym partnerstwie?
Jak przezwyciężyć uczucie separacji, stworzyć poczucie jedności z sobą, innymi i światem?

Śledząc rozwój człowieka od zarania dziejów, poprzez pierwotny szamanizm i różne systemy wierzeń, kontakt z naturą możemy dostrzec ten odwieczny taniec, energii męskiej i żeńskiej, formy i pustki. W tantrze mówi się o grze przeciwieństw, jak ying-yang, które są w ciągłym ruchu. A człowiek jest zarówno aktorem jak i reżyserem spektaklu swojego życia, w którym może doświadczać wszystkich aspektów siebie, transformować je, by dotykać głębi radości i szczęścia.  Zaczynamy tą radością i szczęściem emanować w codzienności, w normalnym życiu na Ziemi.

Warsztaty tantryczne to też nowe spojrzenie na to, gdzie jesteśmy obecnie w życiu i jacy jesteśmy naprawdę. Czy czujemy się spełnieni, czy to co robimy z naszym życiem naprawdę nam odpowiada?  Tantry nie da się objąć intelektem, można ją tylko przeżyć i doświadczyć. Emocje, które się w nas pojawiają, stają się naszą siłą, naszą wewnętrzną mocą. Raz uwolnione z pancerza, którym otoczyliśmy nasza wrażliwość i delikatność, przenoszą nas do nowej rzeczywistości, do ŚWIADOMOŚCI CIAŁA I PRZEBUDZONEGO SERCA.

Żeby prawdziwie poznać tantrę miłości, trzeba poczuć siebie, przebudzić się ze snu. Tantra zawiera w sobie również aspekt szamański i mistyczny. Tantra to wielka tajemnica życia i natury. Przebudzone ciało i dusza prowadzą nas do wewnętrznej integracji z samym sobą a następnie z partnerem i do pięknych, odżywczych relacji z ludźmi.

Wprowadzanie na warsztatach również ćwiczeń i elementów psychoterapeutycznych, szamańskich i teatru powoduje bardziej kompleksowe podejście do naszego rozwoju. Uleczanie starych ran, budzenie świadomości, a następnie rozpuszczanie meczących nas już schematów i mechanizmów, w jakich żyjemy, przygotowuje w nas puste miejsce, byśmy mogli zapełnić je czymś nowym, czymś co przynosi nam tantra. Dzięki temu tworzymy coraz to większą wewnętrzną równowagę, zaczynamy być świadomi swojego życia, zamiast ciągle walczyć i uciekać przed nim.

 

Copyright 2017 Tantra.pl All rights reserved.